2013 Tournament Results

First Place:......Ben Hinson, Bryan McCoy, Chuck Dempsey, and Neal Wells
Second Place:..Jacob Cook, Jim Beirne, Don Schierer, and Donnie Cloud
Third Place:.....Nick Wilkins, Lanny Walls, Wallace Fawbush, and Joshua Adams
Fourth Place:...Bert White, Marty Young, Paul Hiser, and George Pennington
Fifth Place:......David Hicks, Scott Tippett, Grant Sudduth, and Chris Brooms
Sixth Place:.....Todd Combs, Jerry Webb, Phillip Hawkins, and Gary Horne

Individual Low Net
April 20
Place Finished Flight 1 Flight 2 Flight 3 Flight 4 Flight 5 Flight 6
First Nick Wilkins Brad Reynolds Scott Tippett Elic Jones Terry Magel Bob Karsner
Second Gary Sharfe Bert White Danny Quire Chris Brooms Richard MacDonald
Taylor Manley
Bennie Thurman
Doug Sanderson
Third David Hicks
Gary Holbert
Warren Mitchell
Donnie Cloud Raymond Casey Alan Smith
Lanny Walls
Billy Woodside
.
Derby Day Pink Ball/Scramble
May 4
3-player Scramble Nick wilkins Raymond Casey Chris Brooms Marvin Hedden
1-players Pink Ball Gary Holbert Steve Beers Alan Smith Bill Smith
Combine, Scramble and Pink Ball Ben Boggs Bert White Wallace Fawbush Glenn Murphy
.
4 Man Team, 3 Best Ball
May 18
1st Danny Quire Bert White Larry White Troy Woody
2nd Gary Ison Phillip Mann Jeffery Roberts Darell Smith
3rd Tyler Hembree Drew Hockensmith Neal Wells Joseph White
4th Seth Dawson Tom Dobson Jeff Strange Stewart Willis
5th tie Jim Beirne Joe Brown Larry Dukes Brad Reynolds
5th tie Phillip Hawkins Terry Paige Alan Smith Mike Waldner
.
4 Man Team Combined Net
May 27
1st Net tie Berry Harrod Taylor Manley Dennis Rodgers Eddie Sullivan
1st Net tie Brad Reynolds jim Beirne Joe Brown Larry Dukes
3rd Net tie Raymond Casey Rex Fowler Stephen Fowler Marty Young
3rd Net tie Ben Boggs Todd Combs Keith McNeil Tom Russell
3rd Net tie Tyler Hembree Drew Hockensmith Neal Wells Joseph White
6th Net Gary Ison Phillip Mann Bill Smith Darrell Smith
.
Member\Member
June 8-9
Place Finished Division 1 Division 2
1st Chad Wiard and Jack Conway Tommy Hughes and Paul Hampton
2nd Raymond Casey and Rex Fowler Howard Hazelwood and Jim Ashcraft
3rd Troy and Brendon Woody Bob Detwiler and Chris Brooms
Steve Johnson and Terry Magel
4th Stephen Fowler and Paul Hiser
5th Brad Reynolds and Don Rodgers Bryan McCoy and Scott McCauley
.
Two-Man Net
June 22
Place Finished Division 1 Division 2
1st Lanny Walls and Donnie Cloud Gary LeMaster and Bob Tillett
2nd Darrell Smith and Dennis Rodgers Terry Magel and Steve Johnson
3rd Harold Moore and Grant Sudduth Howard Hazelwood and Jim Ashcraft
4th Russell Bledsoe and Warren Mithell Bill Bell and Chuck Dempsey
5th Bert White and Danny Quire Steve Bolin and Ernie Stallard
6th David Dean and Bj Hurst Alan Smith and Terry Paige
.
Classic
July 4
Flight 1 Flight 2 Flight 3 Flight 4 Flight 5 Flight 6 Gross Flight 6 Net
1st
2nd
3rd  
4th      
.
Match Play
July 6-7 and July 13-14
Results

.
Mixed Member/Member
July 20-21
Place Division 1 Division 2 Division 3
1st Jeff and Joanna Strange Eddie Riddle and Rhoda Shaw Ricky May and Ester Wilhoyte
2nd Todd Combs and Susan Spoonamore Paul and Aggie Hampton Dennis and Susan Rodgers
3rd Ben Boggs and Natalie Highley LeMoyne and Karen Pilcher Barry Harrod and Donna Grimes
4th Darrell Smith and Sandra Shelton Phillip Mann and Charlotte Pyles John and Melinda Holbert
5th Brad and Barb Reynolds Drew Hockensmigh and Carol Payton Elgie McFayden and Jenny Anglin
.
Club Championship
July 27-28

Results

.
Awards Scramble (Season Final)
September 28
1st Gary Sharfe Don Mattingly Wallace Fawbush Joe Brown
2nd Joseph White Lanny Walls Dennis Roush Gary Horne
3rd Gary Smith Chris Brooms Jim Beirne Donnie Rodgers
4th Tyler Hembree Bob Newton Ernie Stallard Bob Robinson