2008 Tournament Results

First Place: Mike Rodgers, Bert White, Jeff Combs, Joe Staszewski
Second Place: Bill Woolums, Wayne Kays, Jack Conway, Gary Horne
Third Place: Dennis Rodgers, Larry Watson, David Noble, Coleman Whitaker
Fourth Place: Gary Holbert, Bob Robinson, Grant Sudduth, Jim Caudle
Fifth Place: Joseph White, Ben Boggs, Steve Redmon, Tom Eustace

Individual_Low_Net
April 19
Division one Division two Division three
1st Sean Rodgers Wayne Kays Rick Honican
2nd Marty Young Howard Hazelwood Jeff MacDonald
3rd Jeff Robinson David Noble Richard Nesselrode
4th Dave Herrera Larry Kincaid Tom Eustace
5th Brad Reynolds Richard MacDonald Bob Karsner
6th Mark Morris Jim Beirne Danny Courtney
7th Jimmy Clem Bert White Alan Slucher
8th Jim Cozine Russ Bledsoe Phillip Montgomery
9th Mike Rodgers Grant Sudduth Al Gordon
10th Barry Harrod Billy Woodside Brad Marston

Derby_Day_Red_Ball/Scramble
May 3
Cancelled
1-player Red ball
1st
2nd
3rd
3-players Scramble
1st
2nd
3rd

4Man_Team_3_Best_Net_Scores
May 17
1st Net David Herrera Jim Ashcraft Bob Karsner Gary Horne
2nd Net Bennie Thurman Eric Braden Monty Owens Steve Redman
3rd Net Coleman Whitaker Larry Kincad Troy Whitaker Kevin Whitaker
4th Net Harold Moore Mike Guffey David Noble Grant Sudduth
5th Net Bob Robinson Chad Wiard Jack Conway Fred Fox
6th Net Gary Sharfe Gary Holbert Robert Sharfe Eddie Duval
7th Net Rex Fowler Marty Young Dennis Roush Raymond Casey

4Man_Team_Combined_Net
May 26
1st Net Bennie Thurman Monty Owens Eric Braden Steve Redmon
2nd Net Keith McNeil Jeff Rogers Troy Whitaker Coleman Whitaker
3rd Net Jim Ashcraft David Herrera BJ Hurst Bob Newton
4th Net Bill Bell Jimmy Clem John Holbert Les Larsen
5th Net Jeff MacDonald Jonathan MacDonald Richard MacDonald Jack Conway
6th Net Fred Fox Fred Brashears Jeff Robinson Bob Robinson
7th Net Mike Guffey Vic Refalo Alex Riggs Tom Eustace

Member/Member
June 7-8
Division 1 Division 2
1st Raymond Casey and Rex Fowler
Danny Bailey and Elic Jones
1st Terry LaFontaine and Jon Aydt
3rd BJ Hurst and Robin Stamper
Harold Moore and Grant Sudduth
2nd Bob Sharfe and Steve Redman
Howard Hazelwood and Jim Ashcraft
5th Bill Burleson and Joe Brown 4th Darrell Green and Steve Bishop
6th Bert White and Danny Quire 5th Charlie Blanton and Paul Hampton
Mike Rodgers and Steve Dawson
7th Dennis Roush and Marty Young
Billy Woodside and Mark Coleman
7th Danny Courtney and Jim Thompson
Jim Beirne and Larry Dukes

July_4th_Classic
*
Flight 1
Flight 2
Flight 3
Flight 4
Flight 5
Flight 6
1st Gross
R. Duff
D. Herrera
J. Thompson
R. Sharfe
A. Gordon
W. Stivers
2nd Gross
D. Marshall
M. Young
D. Quire
C. Wiseman
NA
G. Ison
3rd Gross
M. Rodgers
B. Newton
J. Clem
NA
NA
NA
4th Gross
NA
NA
B. Thurman
NA
NA
NA
1st Net
NA
NA
NA
NA
NA
K. McNeil
2nd Net
NA
Na
NA
NA
NA
P. Mann


Match Play
July 5 thru 13
(Results)

Mixed_Member/Member
July 26-27
Division 1 Division 2 Division 3
1st Dylan Hurst and Kathy Branham 1st Neville White and Sherry White 1st Keith McNeil and Donna Marlin
2nd Blake Baker and Megan Brewer 2nd Scott Kinney and Megan Kinney 2nd Raymond Casey and Sue Wood
3rd Tom Russell and Teresa Prather 3rd Chad Wiard and Connie Wiard 3rd Rick Honican and Pam Rhodes
Steve Bishop and Carolyn Sheffield
4th Ben Boggs and Denise Wentz 4th Steve Rodgers and Elaine Butler
5th Bill Burleson and Rhoda Shaw 5th Mark Wash and Debbie Wash
Jeff Rogers and Mary Rogers
5th Jim Feck and Pat Feck

Club_Championship
August 23-24
Flights First Second Third Fourth
Championship Barney Sutley Rob Duff Jon Tandy
First Gary Holbert Harold Moore Gary Sharfe Eddie Sullivan
Second Tom Riffe Bryan Vice Bob Robinson Bert White
Third Jack Conway Bob Sharfe Jim Thompson Clyde Wiseman
Fourth John Yoshizawa Mike Guffey Paul Hampton N/A
Fifth Steve Redmon Lyman Dale Russ Bledsoe N/A
Sixth Charlie Donovan Jim Feck Larry Prewitt (first net) Bob Karsner (second net)

Labor_Day_Two-Man
September 1
Flights First Second Third
First Raymond Casey and Rex Fowler Joseph White and John Yoshizawa Jon Sorrell and Chuck Dempsey
Second Tom Riffe and Lanny Walls Bob Robinson and Jack Conway Gary Smith and Mike Guffey
Third Jim Ashcraft and Howard Hazelwood Darryl Blackwell and Charles Donovan Joe Brown and Russ Bledsoe
Fourth Jim Thompson and Keith McNeil Jim Feck and Chad Wiard Bill Trigg and Gary Ison

Awards Scramble
September 27
1st Bill Bell Don Mattingly Paul Hiser Coleman Whitaker
2nd David Herrera Fred Brashears Wayne Kays Jim Feck
3rd Jon Sorrell Keith George Joe Brown Bob Karsner John Yoshizawa
4th Rex Fowler Howard Hazelwood Tom Eustace James McCarthy
5th Dennis Roush Bert White Grant Sudduth Bob Etherington